• Drenažo sistemų įrengimas
  • Lietaus nuotekų sistemų įrengimas

Statiniuose, esančiuose vietovėse, kurioms būdingas aukštas gruntinio vandens lygis, drėgmės perteklius dažnai kelia problemas, susijusias su požemine jų dalimi (pamatais, rūsiais, požeminiais garažais). Tokiais atvejais būtina įrengti drenažo sistemą, padedančią nusausinti teritoriją ir apsaugoti pamatus bei požemines patalpas nuo nereikalingo vandens. Drenažo sistemos įrengimas aktualus ir esant nepralaidžiai grunto sandarai, siekiant nusausinti dirvą taip pagerinant įvairių medžių, vaismedžių ir kitų augalų augimą. Įrengiant šią sistemą į paruoštą tranšėją pilamas vandeniui laidus skaldos arba žvirgždo sluoksnis ir įvertinus nuolydžius klojamas gofruotas PVC vamzdis su geotekstile. Aplink vamzdį vėl pilamas vandeniui laidus skaldos arba žvirgždo sluoksnis. Norint, kad gruntas nepersimaišytų, iš viršaus klojama geotekstilė, pilamas smėlis ir viskas sutankinama vibro plokšte. Sistemos išvalymui teritorijoje įrengiami kontroliniai šulinėliai.

Liūčių arba sniego tirpsmo vanduo, susikaupiantis ant nelaidžių vandeniui paviršių taip pat gali pakenkti statinių konstrukcijoms ir kitai infrastruktūrai. Todėl siekiant užtikrinti kompleksinę perteklinio vandens kaupimo sistemą statinių konstrukcijų bei gerbūvio išsaugojimui, svarbu įsirengti ir lietaus nuotekų tinklą. Šis sprendimas garantuos, kad teritorijoje neatsiras smegduobių, išsaugos betoninių trinkelių ir vejos lygumą. Lietaus nuotekų šalinimo vamzdynų tinklai tiesiami šiuolaikiškais patvariais PVC vamzdžiais. Didesnėms apkrovoms skirti vamzdžiai yra gofruoti, atlaikantys didelį slėgį. Vamzdžių praplatėjimai jungiami hermetiškai movomis. Ant lietaus nuotekų šalinimo magistralinių vamzdžių montuojami šuliniai, į kuriuos lietaus vanduo patenka iš lietaus vandens surinkėjų, ir iš jų išeinančiais nuolaidžiais vamzdynais nuvedamas į centrinę lietaus nuotekų sistemą arba į artimiausius vandens telkinius.

Kvalifikuoti UAB „AFS Baltic“ specialistai teikia profesionalias konsultacijas, sudaro detalias darbų sąmatas, kokybiškai atlieka sistemų įrengimo darbus VISOJE LIETUVOJE.