Kokybiškas vanduo – sveiko gyvenimo pagrindas! Naudodami kokybišką vandenį Jūs ne tik pasirūpinsite savo bei artimųjų sveikata, bet kartu taupysite pinigus ir energiją. Filtruodami vandenį, Jūs patys įsitikinsite jo pranašumais!

Mūsų siūlomų produktų asortimentą sudaro aukštos kokybės vandens filtravimo įrenginiai: geriamojo vandens filtrai, mechaniniai vandens filtrai, vandens minkštinimo bei geležies šalinimo filtrai, aktyviosios anglies filtrai, UV vandens dezinfekavimo filtrai. Siekdami maksimalaus vandens filtravimo rezultato, prieš diegiant atitinkamą sistemą pirmiausia atliekame išsamius vandens kokybės tyrimus.

Įrenginių valdymas yra automatizuotas, todėl jų priežiūra reikalauja minimalių pastangų. UAB „AFS Baltic“ specialistai užtikrina kokybišką įvairios paskirties buitinių ir pramoninių vandens filtrų priežiūrą, atlieka jų periodinio atnaujinimo bei remonto darbus!

Geriamojo vandens filtrai:

Geriamojo vandens filtravimo procesas užtikrinamas pasitelkiant atvirkštinės osmozės technologiją. Naudojant specialią itin smulkių porų membraną vandens molekulės atskiriamos nuo teršalų ir kitų medžiagų. Tai viena efektyviausių šiandien žinomų geriamojo vandens valymo technologijų, artima natūraliam gamtos reiškiniui, vykstančiam tarp visų gyvųjų organizmų ląstelių. Vandens valymo proceso metu nenaudojamos jokios papildomos cheminės medžiagos, todėl šis vandens valymo metodas yra ekonomiškas, ilgaamžis bei ekologiškas.

  • Pašalina vandenyje ištirpusias kenksmingas medžiagas, nitratus, nitritus, bakterijas bei virusus
  • Užtikrina puikias išvalyto vandens skonio ir kvapo savybes
  • Galimybė naudoti mineralizuotą vandenį
  • Galimybė komplektuoti su vandens išpilstymo įranga

Mechaniniai vandens filtrai:

Vanduo ne retai būna užterštas mechaniškai (t.y. smėliu, moliu, rūdimis ir pan.) ir jo užterštumas yra aiškiai pastebimas – vanduo yra neskaidrus. Šios problemos sprendimui pasitelkiami mechaniniai vandens filtrai, naudojami pirminiam vandens valymui. Filtruojant vandenį pro specialų įvairių frakcijų smėlio užpildą sulaikomos skirtingų dydžių netirpios mechaninės priemaišos.

  • Pašalina mechanines vandens priemaišas
  • Vanduo tampa skaidresnis
  • Tausoja vandentiekio sistemą
  • Prailgina buitinių prietaisų bei santechninės įrangos eksploatacijos laiką

Vandens minkštinimo filtrai:

Vandenyje gausu ištirpusių įvairių mineralinių medžiagų, kurios neigiamai veikia ne tik žmogaus organizmą, bet ir kenkia buitiniams prietaisams. Vandenyje ištirpusių kalcio ir magnio junginių nuosėdos yra lengvai pastebimos ant buitinių prietaisų, santechninės įrangos, šildymo elementų paviršių. Kietas vanduo sąlygoja greitesnę katilų ir šilumokaičių koroziją. Juose susidarantis nuosėdų sluoksnis mažina šilumos perdavimo proceso efektyvumą. Šios problemos sprendimui pasitelkiami vandens minkštinimo filtrai, kurių veikimas pagrįstas jonų mainais. Jonų mainų reakcijos dėka iš vandens pašalinami „sunkieji“ jonai (kalcio ir magnio), taip pat dalis geležies ir mangano junginių, pakeičiant juos natrio jonais. Naudojamos specialios įkrovos savybių atstatymui vykdomos filtro regeneravimo operacijos panaudojant druskos tirpalą.

  • Pašalina vandenyje ištirpusių kalcio ir magnio junginių nuosėdas
  • Užtikrina efektyvesnį ir ekonomiškesnį šildymo sistemų darbą
  • Prailgina buitinių prietaisų, kaitinimo elementų bei santechninės įrangos eksploatacijos laiką
  • Padeda palaikyti švarą bei mažina išlaidas skalbimo ir buitinėms valymo priemonėms

Geležies šalinimo filtrai:

Vandenyje ištirpusi geležis yra lengvai pastebima vandeniui nusistovėjus – jis įgauna rusvą spalvą, neretai juntamas ir nemalonus kvapas bei skonis. Vandenyje ištirpusi geležis kenkia santechninei įrangai, buitinei technikai. Jos nepašalina mechaniniai vandens filtrai, todėl problemos sprendimui pasitelkiami geležies šalinimo filtrai. Filtruojant vandenį, į vandens tiekimo liniją įvedamas suspaustas oras, kurio dėka dvivalentė geležis oksidacijos reakcijos metu pereina į trivalentės geležies formą, sudarydama geležies hidroksido junginius (rūdis), kurie vandeniui toliau filtruojantis per specialų birių uolienų užpildą sulaikomi kartu su kitomis mechaninėmis priemaišomis. Tam tikrais atvejais, esant dideliam vandens užterštumui, geležies oksidavimui gali būti naudojami specialūs reagentai: skystas chloras, natrio hipochloridas, ozonas ar kalio permanganatas.

  • Pašalina ištirpusią geležį, sieros vandenilį, manganą, mechanines priemaišas
  • Išvalytas vanduo skaidrus ir bekvapis
  • Geresnis vandens skonis
  • Tausoja vandentiekio sistemą ir santechninę įrangą

Aktyviosios anglies filtrai:

Šių filtrų paskirtis – pašalinti vandenyje esantį chlorą, kitas ištirpusias organines medžiagas, sumažinti pesticidų ir herbicidų kiekį, filtruojant vandenį pro specialų sluoksniais išdėstytą kvarcinio smėlio bei aktyviosios anglies užpildą. Filtravimo  proceso metu absorbcines savybes praradę aktyviosios anglies sluoksniai periodiškai pakeičiami aktyviais.

  • Pašalina vandenyje esančius chlorą, kitas ištirpusias organines medžiagas
  • Sumažina vandenyje esančių pesticidų ir herbicidų kiekį
  • Išvalytas vanduo skaidrus ir bekvapis
  • Geresnis vandens skonis

UV dezinfekavimo filtrai:

Ši vandens dezinfekavimo technologija naudojama vandenyje esančių bakterijų ir virusų sunaikinimui, mikrobiologinių vandens rodiklių pagerinimui. Dezinfekavimo proceso metu vanduo yra apšviečiamas UV spindulių lempomis. Ultravioletiniai spinduliai neutralizuoja mikroorganizmus ir neleidžia jiems atsirasti. UV vandens dezinfekavimo filtrai plačiai naudojami vaistų ir kosmetikos pramonėje, laboratorijose, maisto ir gėrimų gamybos pramonėje, vandens baseinuose ir daugelyje kitų sričių. Jei vanduo yra kietas, turi mechaninių priemaišų, geležies ar mangano – būtinas pirminis vandens paruošimas, naudojant specialius filtrus.

  • Naikina bakterijas bei virusus
  • Pagerina mikrobiologinius vandens rodiklius
  • Nepakeičia vandens skonio, kvapo ar spalvos
  • Dezinfekavimo proceso metu nesusidaro kenksmingi subproduktai, vanduo netampa „agresyvus“