Tam, kad oras patalpose būtų gaivus ir švarus, būtina nuolatinė jo cirkuliacija. Šiuolaikinių energiškai efektyvių pastatų konstrukcijos yra itin sandarios, izoliuotos, todėl jų vėdinimui pasitelkiamos energiją taupančios rekuperacinės vėdinimo sistemos.

Rekuperacinė vėdinimo sistema – tai vėdinimas mechaninio įrenginio (rekuperatoriaus) pagalba, kuris rotacinio arba plokštelinio šilumokaičio dėka iš pastato pašalinamo oro šilumos energijos dalį grąžina į patalpas tiekiamo oro pašildymui. Taigi, šios sistemos naudojimas užtikrina nuolatinį gaivaus, prisotinto deguonies oro tiekimą bei nenaudingo oro su padidėjusia anglies dvideginio koncentracija, nepageidaujamų kvapų, drėgmės ir dulkių pašalinimą iš patalpų. Naudojant šią sistemą išvengiama skersvėjų, kurie susidaro patalpas vėdinant paprastuoju būdu (atidarant duris ar langus), triukšmo,  pelėsio atsiradimo, įvairių nešvarumų, vabzdžių patekimo į patalpas.

„AFS Baltic“ specialistai suprojektuos ir padės Jums tinkamai pasirinkti Jūsų poreikius atitinkančią vėdinimo įrangą. Atsižvelgiant į pastato charakteristikas, galime sumontuoti:

  • centralizuotą vėdinimo sistemą – dažniausiai diegiamą naujos statybos arba renovuojamuose pastatuose, kuriuose yra galimybė įrengti ortakius;
  • decentralizuotą vėdinimo sistemą – dažniausiai diegiamą butuose ar pastatuose, kuriuose nėra galimybės įrengti ortakių.

Centralizuotos sistemos atveju, atsižvelgiant į bendrą patalpų tūrį, parenkamas vienas reikiamą oro srautą tiekiantis rekuperatorius, kuris per įrengtus ortakius vėdina visas patalpas, o šios sistemos darbas gali būti programuojamas pagal įvairius režimus. Decentralizuotos sistemos atveju pastato sienose montuojami kompaktiški vienas nuo kito nepriklausantys mini rekuperatoriai.